Jestem na

KSIĄŻKI, KTÓRE BARDZO CHCIAŁABYM PRZECZYTAĆ

KSIĄŻKI, KTÓRE BARDZO CHCIAŁABYM PRZECZYTAĆ

A wiecie, że chyba taki post robiłam tylko raz przez 4 lata prowadzenia bloga? Aż sama się dziwię, ale teraz mam całkiem sporo książek, które chciałabym przeczytać i za cholerę nie wiem kiedy to zrobię, ale wiem, że są na mojej liście obowiązkowych, przynajmniej część z nich, bo niektóre to chcę przeczytać tylko z ciekawości. Na początek, coś mało ważnego, ale marzę o przeczytaniu 2 tomu od kiedy przeczytałam 1, a było to już dawno, jakieś 3 lata temu. Pierwszy tom wywarł na mnie naprawdę spore wrażenie, wykreowany świat i akcja w tej książce były naprawdę dobre i nie mogłam się od niej oderwać, więc marzę by poznać dalsze losy bohaterów i ogólnie, jak to się skończy dla tamtego świata.
O czym opowiada? Z laboratorium wydostaje się pewny wirus, który sprawia, że ludzie zmieniają się częściowo lub całkowicie w zwierzęta, świat zostaje podzielony na ludzi i tych zakażonych. Główna bohaterka przedostaje się za mur, aby odnaleźć ojca, a rzeczy które poznaje wiele zmieniają. Mogłabym porównać ten tytuł do ,,Więźnia labiryntu". Okładka powyżej to jest 2 tom. Z tego co wiem wydawnictwo Uroboros planuje wydać w 2018 i mam nadzieję, że dotrzymają słowa.Druga część ,,Diaboliki" która wywarła na mnie naprawdę duże wrażenie. Przeczytałam 1 tom w ciągu 2 tyg. dwa razy! Jestem pod wrażenie tego jak autorka potrafi kreować postacie, charaktery i akcję. ,,Diabolika" to naprawdę jedna z najlepszych młodzieżówek. Dlatego nie mogę się już doczekać 2 tomu ,,The Empress". Książka za granicą miała co dopiero premierę, więc nie wiem kiedy będzie u nas, ale mam nadzieję, że jak najszybciej. I ta okładka, coś wspaniałego. *-*


Margaret Atwood również uznawana za wybitną pisarkę. Powyżej tylko przykład jej książek, po które chciałabym sięgnąć. Do tej pory czytałam jej tylko ,,Serce umiera ostatnie" i powieść chociaż momentami słaba, to jednak zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Dużo też słyszę, że inne jej powieści są dobre więc jestem ciekawa i zdecydowanie jak nie teraz to później, chciałabym je poznać. 


Kolejny tytuł po który już większość sięgnęła, albo powinna to zrobić, nie dość, że klasyk, to ponoć naprawdę dobry. Jakiś rok temu chyba był na nią szał i od tamtej pory bardzo chcę ją przeczytać, tylko jakby nie mogę się zmotywować. Chciałabym mieć właśnie to wydanie, bo jest przecudowne. 
Mam nadzieję, że książka znajdzie wśród moich lektur w 2018 r. 


Mój ulubiony autor. ♥ Niedawno ukazała się w Polsce 1 część, ,,Kosiarze" i zakochałam się w tej książce. Książki tego autora zawsze powalają mnie na kolana. Być może temat nieśmiertelności jest już oklepany, ale sam pomysł na kosiarzy, którzy muszą odbierać życie by świat nie był przeludniony jest naprawdę intrygujący, a autor wykreował to jeszcze lepiej niż sobie wyobraziłam. I jeszcze ci bohaterowie, których raz kochasz, potem nienawidzisz, a następnie znowu kochasz. 
Z tym panem raczej mi nie po drodze. Jego styl pisania do mnie nie przemawia, ale od kiedy przeczytałam streszczenie tej książki, to z automatu stwierdziłam, że ja chcę to przeczytać! Pomysł na książkę naprawdę mnie zaciekawił. Mój zapał trochę ostygł jak pojawiły się pierwsze mniej przekonujące recenzje, ale mam nadzieję, że nie zdemotywuję się całkiem. Czytaliście, co sądzicie?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz