Jestem na

3 KSIĄŻKI O KOSMOSIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

3 KSIĄŻKI O KOSMOSIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ

Postanowiłam Wam pokazać 3 młodzieżowe książki, których akcja dzieje się w kosmosie i które są naprawdę fajne. Jeśli lubicie tematykę sci-fi, to te powieści mogą się Wam spodobać. Ja niestety nie lubię, ale akurat to mi się podobało.


3 KSIĄŻKI O KOSMOSIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ
RECENZJA KLIK
,,Diabolika" jest historią dziewczyny (czy raczej maszyny), która została stworzona do obrony i zabijania. Ludzie z tzw. wyższych sfer mieszkają na statkach, żyją w luksusach i spędzają dnie na ciągłych rozrywkach. Władza przypomina reżim. Źle widziane są książki, statki nie są w ogóle naprawiane, a uczenie się technologii jest nietolerowane. Jest to historia, która niesamowicie wciąga, jest pełna akcji, jest ciekawa, magnetyczna i dopracowana. ,,Diabolika" spodoba się nie tylko młodzieży, ale również dorosłym. 


3 KSIĄŻKI O KOSMOSIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ
RECENZJA KLIK

"-Wyrzucili cię - powiedziała. - Ale to nie znaczy, że jesteś bezwartościowa. Znaczy tylko, że nie dostrzegli twojej wartości. [...] - Możesz im pokazać - powiedziała. - Możesz wybrać własną drogę." 

W ,,Ocalonej" aż tyle tego kosmosu nie ma, ale fabuła jest bardzo powiązana, w kolejnych tomach z pewnością jest bardziej rozwinięta. 
Tutaj mamy troszkę odwróconą przyszłość. Ziemia została częściowo zniszczona, a ludzie żyją w koloniach na statkach. I mimo iż jest to wszystko przyszłościowe, to religia jest zacofana, albowiem kobiety nie mają praw, nie mogą też zabierać głosu, są skazane na podstawowe prace i  na rozmnażanie się. Żądzą mężczyźni, a wielożeństwo jest normalne. Karą za łamanie zasad jest śmierć. 
Mamy tutaj historię pewnej dziewczyny, która żyła na tym statku, a potem trafiła na ziemię i próbowała się odnaleźć w tym wszystkim, zrozumieć. To jak próbowała sobie poradzić było naprawdę zajmujące. Najlepsze w tym wszystkim jest zakończenie. Polecam sięgnąć, szczególnie, że nie długo będzie kolejna część. 


3 KSIĄŻKI O KOSMOSIE, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ
RECENZJA KLIK
Jest rok 2575, ludzie żyją w wielkich koloniach. Na dobrą sprawę nie wiemy, jak toczy się u nich życie, ponieważ książka jest napisana w nietypowy sposób, co zresztą już większość z Was wie. Mamy tu formę maili, raportów, zapisów z kamer, aktów, krótkich wiadomości itp. Głównie to wszystko opiera się na wojnie między statkami, która wybuchła i śledzimy, jak to wszystko potoczy się dalej. Jest to naprawdę dobra i intrygująca książka, czytanie tego, co się dzieje na statkach w innej formie jest porywające i ekscytujące. 


A jaką wy polecacie kosmiczną przygodę?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz