Jestem na

DUCHY, ZJAWY, EGZORCYZMY - ,,ŻNIWIARZ. PUSTA NOC" Paulina Hendel

 ,,ŻNIWIARZ. PUSTA NOC" Paulina Hendel

W tym miesiącu mam chyba wyjątkowe szczęście, bo to już druga książka Polskiej pisarki, w której się zakochałam! Ja nie wiem co się dzieje, ale Polscy autorzy piszą ostatnio lepsze młodzieżówki od zagranicznych.
Patrz ,,Luonto"  Melissa Darwood

Zacznę od tego, że bardzo spodobała mi się tematyka książki, fajnie, że Hendel znalazła naprawdę ciekawy i oryginalny pomysł na fabułę. Kto by pomyślał, że nasze prastare słowiańskie wierzenia w zmory, duchy, zjawy, utopce mogą być tak fascynujące. Szczególnie, że  bohaterowie je wyłapują, a tytułowy Żniwiarz zajmuje się tym, że tak powiem zawodowo.

Dawno też nie czytałam książki w której aż tak bardzo polubiłabym aż kilku bohaterów. Moją ulubioną postacią w Żniwiarzu jest Feliks, czyli wujek Magdy i Żniwiarz. Przede wszystkim ma świetne ironiczne poczucie humor, a Jego relacja z Magdą jest po prostu komiczna. Bardzo też polubiłam ciotkę bohaterki, miała bardzo ciekawą osobowość.
No a nasza Magda również jest fajna. Jest indywidualistką, szalona i bardzo pozytywna.

A tak w ogóle, to ratunku, podczas czytania tej książki miałam Wam tyle do powiedzenia, że myślałam, że cały esej stworzę, a teraz nie potrafię sensownej opinii o niej sklecić.

Na ogół nie lubię w książkach polskich imion, ale tutaj one pasują idealnie. Autorka dobrała takie imiona, że nie miałam tego dziwnego wrażenia, jakie mam przy innych polskich powieściach. Zresztą Żniwiarz jest sam w sobie stworzony na nasz klimat, więc zagraniczne imiona zepsułyby ten piękny efekt.

To co najbardziej podoba mi się okładce Pustej Nocy, to nie ten wycięty napis, ale kolor. Zakochałam się w tym kolorze. ♥

Podsumowując jest to Polska powieść młodzieżowa, która jest intrygująca, pełna ciekawych akcji i polowań, bogata w ciekawostki na temat słowiańskich duchów i wierzeń, z przeuroczymi bohaterami, których naprawdę nie da się nie polubić. Wiem, że ta recenzja jest bardzo kiepska, ale książkę naprawdę bardzo, ale to bardzo Wam polecam!

☆10/10☆

 naregale.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz