Jestem na

6 MOICH UKOCHANYCH CYTATÓW Z KSIĄŻEK

6 MOICH UKOCHANYCH CYTATÓW Z KSIĄŻEK

Myślę, że każdy z nas, czytelników ma chociaż jeden ulubiony cytat z książki. I chociaż mam pozaznaczanych ich całe mnóstwo, to te są moje najulubieńsze.


,,Może myliłam się, sądząc, że niektórych rzeczy nie mogę mieć, że coś jest poza moim zasięgiem. Może to wszystko jest dla mnie, jeśli tylko zechcę." 
,,Krampuslauf" Holly Black

"Nie musisz cały czas czuć się dobrze. W porządku jest czasem zagubić się jak dziecko we mgle. To złe dni sprawiają, że dobre są takie cudowne."

,,Powietrze, którym oddycha" Brittainy C Cherry 

"- Jesteś jak cukier, Elyas. 

- Słodki? - W jego głowie brzmiało radosne zaskoczenie. 
- Nie, klejący!"
,,Lato koloru wiśni" Carina Bartsch

"Nie mówię "miłego dnia". Uważam, że to jeden z najdurniejszych zwrotów, jakie wymyślono. Nie można np. powiedzieć "przykrego dnia", "złego dnia" albo "mam gdzieś twój dzień", za każdym razem ma być to miły dzień. Ale ja w to nie wierzę. wierzę w coś wręcz przeciwnego.
,,Will Grayson, Will Wrayson" John Green &David Levithan

"Słyszymy, że jesteśmy już dość duzi. Każe nam się wreszcie dorosnąć, na miłość boską. A wiecie, dlaczego nam to mówią? Bo ludzie, którzy nas pouczają, boją się naszej nieokiełznanej młodości, bo nasza czarodziejska moc sprawia, że czują wstyd i tęsknotę za tym, czemu pozwolili rozsypać się w proch."
,,Magiczne lata" Robert McCammon 

"Gdy byłam młodsza, nie za bardzo lubiłam czytać, ale w miarę upływu lat, książki stały się moim utraconym głosem. Czułam, jakby postacie żyły w mojej głowie, dzieliły ze mną myśli - to działało w obie strony. 

Przez dziesięć lat przeczytałam ponad 800 pozycji. Przeżyłam ponad osiemset żyć. Zakochałam się niemal sześćset dziewięćdziesiąt razy, pożądałam około dwadzieścia, a nienawidziłam milion. Na stronach paliłam również trawkę, skakałam ze spadochronem i pływałam na golasa. Przyjaciele wbijali mi noże w plecy - zarówno dosłownie jak i w przenośni - i opłakiwałam stratę bliskich. 
W ścianach sypialni żyłam życiem każdej z postaci." 
,,Woda, która niesie ciszę" Brittainy C. Cherry 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz