poniedziałek, 15 maja 2017

ULEPSZ SIEBIE W 100% - ,,JA, WERSJA 2.0" Anna Gruszczyńska

,,JA, WERSJA 2.0" Anna Gruszczyńska

Dziś kochani chcę Wam opowiedzieć krótko o najnowszej książce SQN. Ja Wersja 2.0 jest to poradnik i dziennik w jednym. W środku jest mnóstwo przeróżnych rozdziałów z poradami i dodatkowym zadaniami, które mają w pełni zaangażować czytelniczkę w książkę oraz zmianę samej siebie w 100%.


Książka jest stworzona w formie iPhona, do którego my kobiety zostałyśmy porównane. Wydaje się to trochę dziwne, ale wierzcie mi, że to porównanie świetnie do nas pasuje. Sama treść jest jak telefon, który każdego dnia mamy aktualizować o 1%. Każdy dzień i każdy rozdział ma nas ulepszać. 

Przyznaję, że zadania w książce trochę mnie przerosły, ale nie to że były trudne, ale po prostu często nie wiedziałam co napisać, albo co gorsza nie chciałam napisać. Niektóre pytania sprawiały, że wracałam myślami do przeszłości, której nie chcę wspominać, a przez to ból tylko powrócił. Szczerze powiedziawszy większości zadań nie zrobiłam. Po części też dlatego, że wiele pytań było trochę prywatnych i bałam się, że np. moja ciekawska mama postanowi zajrzeć, a tam takie informacje dzikie. Wolałam bardziej układać odpowiedź w głowie. Trochę refleksji mnie nachodziło. 

"Widzimy ciasteczko i zanim pomyślimy... nie ma ciasteczka!"

Po każdym rozdziale mamy takie coś "co pozytywnego dziś się wydarzyło?". Przypominam, że te rozdziały są mega króciutkie, więc wychodzi na to, że każdy ma być na osobny dzień, co mnie irytowało, bo byłym ciekawa innych porad i chciałam poczytać, a nie bawić się w codziennie jeden rozdział i co pozytywnego się wydarzyło. Tak, więc olałam to i sobie czytałam. 

Najbardziej pozytywnym aspektem tej książki są właśnie różne porady i motywujące treści np. zdrowe odżywianie, jak zmotywować się do ćwiczenia, jak zaoszczędzić, jak być lepsza osobą itd. Także to mi się najbardziej podobało i rzeczywiście niektóre porady mi się przydały, bo postanowiłam je wcielić w życie. Zostałam częściowo zaktualizowana, że tak powiem. 
Książka jest również bardzo fajnie wydana, miło się przegląda, wypełnia i czyta. Okładka co prawda świetna nie jest, ale w środku znajdziecie ciekawe treści. 

Podsumowując: Jeżeli zależy ci na relaksie lub potrzebujesz motywacji, a może po prostu chcesz coś zmienić w swoim życiu to zdecydowanie Ja wersja 2.0 jest ci potrzebna i przypadnie ci do gustu. Jest to doskonała książeczka do poczytania i wypełniania na wieczór, pozwoli ci się zrelaksować i być może popadniesz w refleksje. Polecam każdej kobiecie i dziewczynie. 

7/10  

TU znajdziesz książkę. 

,,JA, WERSJA 2.0"

,,JA, WERSJA 2.0"

,,JA, WERSJA 2.0"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz