piątek, 5 maja 2017

5 KSIĄŻEK, KTÓRE PRZECZYTASZ W JEDEN WIECZÓR

5 KSIĄŻEK, KTÓRE PRZECZYTASZ W JEDEN WIECZÓR
Lubicie czasem przeczytać coś lekkiego, niezobowiązującego i na jeden raz? Tak, ja też. Uwielbiam czytać grube książki, ale między nimi lubię czasami przeczytać coś krótkiego. Poniższe tytuły nadają się idealnie do przeczytania w jeden wieczór, poranek, czy kiedy tam lubicie. Ale są też tytuły, które mają jakieś morały, są piękne i naprawdę warte przeczytania. Także chcę Wam polecić tytuły krótkie, ale wartościowe.

Pięknie wydana i zilustrowana powieść, na podstawie, której wyszedł film, ale mimo iż film jest całkiem dobry, to w porównaniu do książki wypada blado. To właśnie czytając ją doświadczamy tych prawdziwych uczuć, bardziej rozumiemy, co czuje główny bohater, a przede wszystkim sami zastanawiamy się o co tak naprawdę chodzi. ,,Siedem minut po północy", to powieść piękna, wzruszająca i nietuzinkowa. 
Przerażające drzewo oraz piękne ilustracje w książce nie pozwolą Wam się od niej oderwać, będziecie chcieli przeczytać ją do końca. A że jest krótka, idealnie nadaj się na jeden wieczór. Nawet tytuł fajnie pasuje. 


Ta książeczka również jest przecudownie wydana i ma niecałe 150 str. Historia miłosna w niej zawarta jest niby zwyczajna, ale jednocześnie piękna, bajkowa i bardzo romantyczna. Najlepszy jest motyw pomarańczy. Jest to jedna z tych krótkich powieści, po których wpadniecie w refleksję i długo będziecie ją wspominać. Pokazuje nam, że jeżeli jesteśmy wytrzymali i cierpliwi, to jak w końcu dostaniemy to czego najbardziej pragniemy, będziemy bardziej usatysfakcjonowani. Piękna historia na jeden wieczór. 


Chyba to zestawienie mi nie wyszło, bo znowu wybrałam piękną i poruszającą historię. Ta książka jest o książkach, a dokładnie o pewnym księgarzu na wyspie, który pogrążył się w smutku po stracie żony. Pewnego dnia do jego księgarni zostaje podrzucone dziecko i tak zaczyna się cały łańcuch różnych wydarzeń.  Zadziwia mnie fakt, że na kartach tej krótkiej książeczki tyle się wydarzyło. Miałam wrażenie jakbym czytała całe grube tomiszcze. Zakończenie łamie serce. To historia nafaszerowana miłością, oddaniem i wiernością (nie koniecznie chodzi tu o miłość). 


Zafon, autor znany przede wszystkim z ,,Cienia Wiatru", ale trochę mniej ludzi docenia Jego równie niesamowitą trylogię mrocznych opowiadań. Czytałam wszystkie trzy i je uwielbiam, tutaj akurat wybrałam ,,Pałac północy", bo ta historia najbardziej mi się podobała, była najbardziej przerażająca i bardzo mnie wciągnęła, więc może i Was wciągnie. Oczywiście polecam też ,,Księcia mgły" i ,,Światła Września". 
Fajna przygoda na jeden wieczór idealna dla starszych i dla młodszych. 


Taa.. Wreszcie coś innego niż powyższe książki. Dlaczego akurat wybrałam ,,Wielkiego Gatsby'ego"? Bo jest krótki haha. Nie no tak serio, to dlatego też, że nie dość, że ją szybko przeczytacie, to jeszcze przeczytacie klasyk! Głównym wątkiem w tej historii jest romans, ale ta książka ma większe znaczenie, dlatego należy do klasyków. Głównie ukazje Amerykę po wojnie, czas wielkich imprez i prohibicji. 
Jest to naprawdę fajna lektura, którą warto poznać i która ma dość mocne zakończenie. 


A jakie wy polecacie książki na jeden wieczór?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz