sobota, 13 maja 2017

21 SPOSOBÓW NA ZDROWE ODŻYWIANIE, WODA ŻYCIA

21 SPOSÓB NA ZDROWE ODŻYWIANIE, WODA ŻYCIA

Dzisiaj krótko o dwóch książkach, które ostatnio powiększyły moją biblioteczkę o te bardziej wartościowe tytuły.

Już od jakiegoś czasu zaczęłam trochę zdrowiej się odżywiać, co prawda idzie mi to opornie, ale na pewno przestałam jeść masę niezdrowych produktów i zaczęłam czytać etykiety, żeby nie brać czegoś nafaszerowanego chemią i E. Ale żeby być bardziej zmotywowaną do sięgania po zdrowe produkty czytam różne książki o zdrowych odżywianiu itp. Toteż jak zobaczyłam te dwa tytuły byłam ciekawa czego mogę się z nich dowiedzieć. 

Sekretne życie jelit to nie jest taki typowy poradnik o zdrowym odżywianiu, a właśnie coś bardziej naukowego. Po pierwsze w książce znajdziecie mnóstwo chorób i porady jak je leczyć, czym i z jakiego powodu są wywołane. Powiedziałabym, że w większości jest skupiona na wszelkich chorobach, więc jeśli coś Wam dolega, albo jeszcze nie wiecie, że dolega, bo nie czujecie objawów, to w razie czego będziecie wszystkie wiedzieć. :D

Oprócz tego mamy również porady z zakresu po jakie produkty warto sięgać w zależności co chcemy osiągnąć. W środku znajdziecie też kilka bardzo fajnych przepisów np. koktajl przeciwlękowy, koktajl oczyszczający wątrobę, śródziemnomorską zupę fasolową i kilka innych dań. 

Książka jest też ładnie wydana. Wewnątrz znajdziecie przepiękne ilustracje, które wzbogacają książkę i sprawiają, że przyjemniej się czyta. 


I jeszcze jeden bardzo ciekawy i wyjątkowy tytuł Woda życia. Książka całkowicie poświęcona wodzie. Jestem też w szoku, że można tyle o niej napisać, bo jest to naprawdę dość pokaźna książka. W środku znajdziecie nie tylko, dlaczego warto ją pić, ale też mnóstwo ciekawych naukowych aspektów. Oprócz tego jak woda wpływa na różne choroby, dlaczego woda mineralna też jest bardzo dobra, różne witaminy jak magnes czy wapń. Skąd brać czystą wodę? Kąpiele zdrowotne. Woda jako mechanizm transferu i magazynowania informacji. 
Sami widzicie, że można wynieść z tej książki mnóstwo fajnych informacji, jest tego naprawdę multum. Nie spodziewałam się, że o wodzie można tyle rozmawiać i zgłębiać ciągle jej właściwości. 

Są to naprawdę tytuły warte uwagi, przede wszystkim w pełni wyczerpujące temat. Bardzo polecam. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz