Jestem na

,,LOKATORKA" J.P. Delaney

,,LOKATORKA" J.P. Delaney

PREMIERA 14 CZERWCA 2017

Lubię thrillery. Chociaż dopiero polubiłam je jakieś półtora roku temu. No właśnie i mimo iż je lubię to sięgam po taką książkę najrzadziej jak się da. Zazwyczaj jak sięgam po thriller, to wiem, że mi się spodoba i właśnie staram się wybierać takie, do których mam pewność, że będą niesamowite. Jak tylko zobaczyłam ,,Lokatorkę" to niemal od razu poczułam, że to może być to. Potem przeczytałam mniej więcej o czym jest i na koniec zobaczyłam na ilu listach bestselerów się znajduje i byłam już pewna, że ta książka to będzie coś wyjątkowego i że mnie porwie. Nie myliłam się.,,Lokatorka" opowiada historię dwóch dziewczyn, Emmy i Jane. Rozdziały z perspektywy Emmy w czasie przeszłym i teraźniejszość z Jane. Dwie różne dziewczyny, obydwie mają za sobą dość niefajną przeszłość i obie zamieszkują w domu, którego właściciel ma chore wymagania. Żadnych książek, obrazów, ubrań, kwiatów, zwierząt, w ogóle żadnych rzeczy. Umowa najmu ma aż 200 zakazów. To wszystko wydaje się być dość chore, zwłaszcza to jak jak został zaprojektowany dom. Sam właściciel również jest dość specyficzny. Co tak naprawdę łączy te dwie dziewczyny, i co wydarzyło się w tym domu przeczytacie już sami w książce.

Już po przeczytaniu pierwszych stron książki nie mogłam się od niej oderwać. Wszystko wydawało się być takie intrygujące i ciekawe, że musiałam czytać dalej, bo koniecznie chciałam wiedzieć więcej. Naprawdę rzadko trafiam na takie książki.  Styl pisania autora jest tak porywający, przyjemny i doskonały, że czułam się jakbym oglądała naprawdę dobry film, który wydawał się być realistyczny. Delaney ma doskonałe pióro, wie jak zaintrygować czytelnika. To jest jeden z największych plusów.

Ta książka podbiła mnóstwo list bestselerów, nie bez powodu. Mówi się, że jak coś jest bardzo popularne, to wcale nie znaczy, że jest dobre jak np. było z ,,Dziewczyną z pociągu". Ale tutaj Was zaskoczę, ta książka zasługuje na to by być w czołówce najlepszych thrillerów! Jest to doskonale skonstruowana i przemyślała historia od początku do końca. Autor napisał mrożącą krew żyłam historię, która wydarzyła się w pewnym domu, wydawać by się mogło, że już nudne zrobiły się tragiczne historie osadzone w domach, ale tutaj pisarz wymyślił coś, że przez całą tę książkę jesteśmy zaintrygowani tym domem, nie to jest on ani trochę zwyczajny, zapewne długo byście w nim nie wytrzymali.

,,Lokatorka" zaskoczyła mnie pod każdym względem. Od tej książki nie da się oderwać już na samym początku. Nie będzie to kolejny thriller, który przeczytacie, będzie to thriller, który zapamiętacie na długo, a wracając myślami do książki wciąż będziecie wstrząśnięci tym, co wydarzyło się na kartach powieści.
Doskonale nakreślone i psychicznie rozbudowane postacie, tajemnica domu, doskonałe morderstwo, dziwny architekt z psychopatycznym stylem życia, a to wszystko napisane tak doskonale, że będziecie zachwycani i pod wrażeniem. Zdecydowanie jest to thriller, który warto przeczytać! 

10/10Brak komentarzy:

Prześlij komentarz