środa, 19 kwietnia 2017

7 KSIĄŻEK, KTÓRE MNIE ROZCZAROWAŁY #2

7 KSIĄŻEK, KTÓRE MNIE ROZCZAROWAŁY

Witajcie w kolejnym poście rozczarowujących książek. Nikt takich nie lubi, nikt takich nie chce, a jednak się trafiają i to jest takie smutne. Najgorzej jest gdy człowiek naprawdę spodziewał się po danym tytule czegoś świetnego, a się okazał totalną klapą. W tej części pojawią się książki, które nie tylko bardzo mnie rozczarowały, ale też właśnie takie, które były nawet okaj, ale jednak się trochę na nich zawiodłam z jakichś przyczyn.Lets' get started! 


Sięgnęłam po nią, ponieważ zakochałam się w trylogii ,,Więźnia labiryntu" i pomyślałam, że inna książka tegoż autora, również będzie świetna, niestety była trochę słaba i nie porwała mnie tak jak tego oczekiwałam, a oczekiwałam, ponieważ czytając np. ,,Próby ognia" nie byłam w stanie się oderwać, ta książka wywoływała u mnie dużo emocji, niestety w tej ich nie doświadczyłam. Widać było, że autor też się starał i nawet zrobił zaskakujące zakończenie, ale jakby nie tego oczekiwałam po niej, nie tego co jest napisane na jej kartach. A szkoda, naprawdę chciałam móc pokochać tę trylogię. 
Liczyłam na mocny thriller, który mnie zaskoczy. Streszczenie naprawdę brzmi intrygująco. Niestety książka okazała się totalną klapą. Fabuła nudna, ciągłe opisy, czasami brak jakiejkolwiek logiki, dialogi tak głupie, że o matko... 
Jedna z bohaterek tak mnie denerwowała, że miałam ochotę ją udusić. Nie była to porywająca książka, a szkoda. Książka z cudowną magnetyczną okładką, która przyciąga wzrok. Fabuła sprawiała wrażenie ciekawej, ale ta książka totalnie bez sensu, nudna, to co się w niej dzieje jest dziwne, bohaterowie mdli itd. Szkoda mi trochę, że okazała się być tak fatalna, no ale cóż. 
A na tej trylogii jest mi najbardziej żal i smutno, że się rozczarowałam. Tak bardzo ludzie zachwalali. Mówili, że ta trylogia jest nawet lepsza niż Dary Anioła, to się skusiłam i sobie kupiłam. Niestety dla mnie te książki nie były tak świetne, były wręcz nudne, nie było nic aż tak intrygującego, sama fabuła raczej mi się nie podobała, zakończenie takie sobie. W ogóle nie widzę w tej trylogii nic ekscytującego, naprawdę aż mnie dziwi, że na lubimyczytac.pl są takie wysokie oceny. Okaj rozumiem, że się ludziom podobało, ale serio aż tak bardzo i aż takiej ilości ludzi? No cóż... Ja się skusiłam i się przejechałam. Nigdy mnie nie ciągnęło do twórczości tej autorki. 
Tyle pochwał, tyle achów i echów, tyle zachwytów nad okładką i co? I guzik! Po pierwsze zacznę od tego, że ja akurat w tej okładce nie widzę nic nadzwyczajnego. Po drugie treść była tak nudna, bezsensowna i dziwna, że nie dało się tego czytać. To co autorka wymyśliła jest totalnie aż nazbyt surrealistyczne, może niektórym to nie przeszkadza, ale dla mnie to było trywialne. Ta książka nadaje się bardziej jako bajka dla dzieci, aniżeli historia dla nastolatków. 
Nad tym tytułem jest mi najbardziej żal, że się rozczarowałam. Zapowiadało się tak ciekawie! Ta książka przykuła moją uwagę w bibliotece, przez długi czas jej nie brałam, aż w końcu się zdecydowałam. Paryż (jakoś za nim nie przepadam, ale byłam go ciekawa akurat w tej książce), gargulce i cała masa innych fantastycznych stworzeń, to wszystko zwiastowało niesamowitą przygodę. Powieść jest również dość gruba, więc liczyłam, że się tak wciągnę w ten świat, że nie będę mogła się oderwać, a tymczasem ledwo ją skończyłam. To była totalna męczarnia. ,,Pieczęć ognia" mnie zawiódła, nie przekonałam się do tego świata, bohaterowie byli dla mnie płytcy i nudni, fabuła również niezbyt porywająca. 
Tak dokładnie, to jest drugi tom. Pierwszy bardzo mi się podobał, wręcz był fascynujący i ciekawy, ponieważ autorka, postanowiła napisać historię tego złego bohatera. Sądziłam, że czeka mnie kolejna świetna trylogia, więc sięgnęłam i po drugi tom, niestety strasznie się nad nim namęczyłam. Główna bohaterka strasznie mnie irytowała. Fabuła już nie była taka ciekawa i nawet nie obchodziło mnie co wydarzy się dalej, ledwo ją doczytałam do końca. Teraz to już nawet nie pamiętam co się działo w tej części. 
Naprawdę jest mi szkoda, że się rozczarowałam. Po 3 tom już w ogóle nie chcę sięgać. 


Was też rozczarowała któraś z powyższych? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz