niedziela, 19 marca 2017

6 POWODÓW BY PRZECZYTAĆ ,,NAUCZ SIĘ ŻYĆ" Matsa i Susan Billmark

Jak często czujesz, że życie przecieka ci przez palce, że zbyt często towarzyszy ci lęk i stres?
Czasem w codziennym pędzie niepostrzeżenie tracimy radość, jaką dają nam proste, ale ważne rzeczy. Próbując sprostać oczekiwaniom innych, tłumimy uczucia i gubimy samych siebie.
Mats i Susan Billmark napisali ten poradnik na podstawie własnych doświadczeń. Odwołując się do przebytych terapii, swoich rozmów i obserwacji bliskich, podpowiadają między innymi:
jak zaakceptować siebie,
jak szukać w życiu celów i pasji,
jak pozbyć się niepokoju o przyszłość.
W ten sposób nauczyli świadomego życia już blisko pół miliona Szwedów.
,,NAUCZ SIĘ ŻYĆ" Mats i Susan Billmark

~*~

Z poradnikami mam tak, że bardzo je lubię, ale nigdy nie chce mi się ich czytać, natomiast od ,,Naucz się żyć" nie mogłam się oderwać! Nie chciałam jej pochłaniać tak szybko, ale tak bardzo intrygowała mnie treść, że chciałam wiedzieć więcej i tak oto przeczytałam go w dwa dni, chociaż mogłam w jeden, a chciałam w min. tydzień. Ot ironia. 

,,Naucz się żyć" to poradnik napisany przez małżeństwo, Matsa i Susan Billmark, którzy wiele w swoim życiu doświadczyli i wiele się dowiedzieli, teraz swoją wiedzę chcą przekazać nam, nie chodzi im o narzucenie swojej woli, tak jak jest to w większości poradników, lecz czytając oczy same nam się otwierają na prawdę, którą może wiedzieliśmy może i nie, ale na pewno nie zwracaliśmy na to większej uwagi. 

Co sprawia, że warto go przeczytać?
  • Jest skierowany do każdego odbiorcy (przynajmniej powyżej wieku 16-nastu lat ). Mimo iż to poradnik, to jest napisany bardzo lekkim, przystępnym i zrozumiałym językiem. 
  • Porusza tematy codziennie, nasze życie i postępowanie. 
  • Otwiera oczy na wiele rzeczy - na nasze zachowanie, na sygnały naszego ciała, których nie dostrzegaliśmy, na to jak traktujemy innych, jaki wpływ my mamy na innych i jak postępować, by nasze dzieci nie doświadczyły wymienionych rzeczy w książce.
  • Jest oparty na doświadczeniu dwojga ludzi - nie tyle co mamy od nich porady, ale małżeństwo również przytacza swoje życiowe przykłady, ewentualnie przyjaciół. Takie otwarcie do czytelnika sprawia, że bardziej ufamy temu co czytamy. Staje się to bardziej wiarygodne. 
  • Przepięknie wydany - to jest jedna z największych zalet! Okładka jest niesamowita, w środku tekst jest świetnie rozłożony, ułatwia czytanie i jest przyjemniejszy w odbiorze. Dodatkowo mamy pięknie wyeksponowane na stronach cytaty.
  • Poprawia nasze nastawienie do życia, każe się zastanowić i przemyśleć pewny sprawy. 
Zdecydowanie jeden z najlepszych poradników jakie w życiu przeczytałam. Najbardziej cenię go za to, że wpłynął na mnie, staram się stosować do rad autorów. Zdałam sobie również sprawę, co robiłam źle i pomógł mi zmienić nastawienie do wielu spraw, szczególnie do przeszłości.  Myślę, że każdy powinien mieć taki poradnik w domu i często do niego wracać, ja z pewnością będę. 

Ocena: 10/10 | Autorzy: Susan i Mats Billmark | Przełożyła: Małgorzata Kłos | Ilość stron: 252 | Rok wydania: 2017 | Gatunek: poradnik | Wydawnictwo: Otwarte

Serdecznie dziękuję za książkę wydawnictwu Otwartemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz