piątek, 30 grudnia 2016

ZAPOWIEDZI KSIĄŻKOWE 2017 na które czekam

ZAPOWIEDZI KSIĄŻKOWE 2017
Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie rok 2017 zapowiadania się przepysznie. Jest mnóstwo niesamowitych książek, których już się po prostu nie mogę doczekać. Liczę dni do premier. Koniecznie chcę przeczytać te książki. W dodatku są one tak piękne, że się załamię jak nie będę mieć tych tytułów na swojej półce. Zaprezentuje wam premiery na które ja najbardziej czekam oraz parę innych.

środa, 28 grudnia 2016

CZYTELNICZE PODSUMOWANIE ROKU 2016 | 14 NAJLEPSZYCH TYTUŁÓW

CZYTELNICZE PODSUMOWANIE ROKU 2016

Witajcie w moim podsumowaniu. Zapragnęłam spisać wszystkie osiągnięcia i przeczytane książki z 2016. Robię to w większej mierze dla siebie, ale chętnie się również z tym podzielę z wami, bo przecież po coś mam ten blog. 

wtorek, 27 grudnia 2016

,,DEADLINE" Mira Grant cz. 2 - Przegląd Końca Świata

,,DEADLINE" Mira Grant cz. 2 - Przegląd Końca Świata

Po dramatycznych wydarzeniach ostatnich miesięcy Shaun Mason stał się wrakiem, zaledwie cieniem człowieka, jakim był kiedyś. Igranie ze śmiercią przestało być już takie zabawne, a życie straciło swój słodki, lekko zgniły smak. Kiedy w drzwiach mieszkania Shauna pojawia się pewien naukowiec, który według ostatnich doniesień powinien być martwy, wszystko staje na głowie. Zwłaszcza że chwilę później wybucha kolejna epidemia. Przypadek? 

niedziela, 25 grudnia 2016

LBA #8 Wolę romanse czy akcję?


Tak.. Witam was w kolejnym LBA, robię je rzadko i prawie w ogóle, więc zasadniczo macie szansę mnie bliżej poznać (o ile kogoś to w ogóle obchodzi). A jako, że są święta i za dużo ludzi nie zagląda na blogi, to publikuję coś mniej ważnego. Za nominację dziękuję Arianciona z bloga Książkoholizm Postępujący. 

piątek, 23 grudnia 2016

WYNIKI KONKURSU & ŻYCZENIA

WYNIKI KONKURSU & ŻYCZENIA
foto by @fabya1 (tumbrl)

Witajcie moi kochani czytelnicy. Przychodzę do Was z wynikami konkursu, w którym do wygrania był bon o wartości 30 zł do księgarni bokinabo.pl. Jest to chyba jedna z najlepszych nagród jakie można otrzymać, bo macie możliwość wybrania sobie dowolnej książki z księgarni. A teraz ta jedna osoba będzie miała taką opcję. 

środa, 21 grudnia 2016

,,BLIŻEJ NIŻ NIEBO" T. Greenwood

,,BLIŻEJ NIŻ NIEBO" T. Greenwood
Indie Brown we wczesnym dzieciństwie przeżyła uderzenie pioruna – zgodnie z oficjalną wersją wydarzeń życie dziewczynce bohatersko uratowała matka, Judy. Sęk jednak w tym, że sama Indie zapamiętała tamten incydent zupełnie inaczej. Zresztą nie tylko ten. Wygląda na to, że wszystkim trojgu dzieciom Judy co i rusz zdarzały się groźne wypadki…
Kiedy Indie wreszcie wyprowadza się z domu – z Arizony do Maine, dokładnie na drugi koniec kraju – wydaje się, że udało jej się odzyskać jako taką równowagę. 
Indie jeszcze raz musi zmierzyć się z własnymi demonami. Czy ucieczka od dręczącej ją przeszłości w ogóle jest możliwa? Książka Greenwood to skomplikowana historia o miłości i przemocy zadawanej dzieciom przez najbliższych, opowiedziana z precyzją i intensywnością, która wprost poraża.


poniedziałek, 19 grudnia 2016

BLOGERZY POLECAJĄ: 10 KSIĄŻEK NA ZIMĘ

BLOGERZY POLECAJĄ: 10 KSIĄŻEK NA ZIMĘ

Cześć! Tak jak obiecywałam, miała pojawić się kolejna edycja i jest! Jeżeli jeszcze nie wiecie co czytać tej zimy, to z pewnością Ci blogerzy wam doradzą. Myślę, że książki są naprawdę bardzo fajnie dobrane i sama chętnie zaczytywałabym się w nich zimą.  Poprzednia edycja ,,Blogerzy polecają: 10 książek na jesień"  bardzo wam się spodobała, mam nadzieję, że i ta wam się spodoba. 

sobota, 17 grudnia 2016

,,SZÓSTKA WRON" Leigh Bardugo

,,SZÓSTKA WRON" Leigh Bardugo

Przestępczy geniusz Kaz Brekker otrzymuje ofertę wzbogacenia się ponad wszelkie wyobrażenie - wystarczy w tym celu wykonać zadanie, które z pozoru wydaje się niewykonalne. Kaz potrzebuje ludzi wystarczająco zdesperowanych, by wraz z nimi podjęli się tej samobójczej misji, oraz dostatecznie niebezpiecznych, by ją wypełnili. Wie, gdzie ich szukać. Szóstka najbardziej niebezpiecznych wyrzutków w mieście - razem mogą być nie do zatrzymania. O ile wcześniej nie pozabijają się nawzajem.

czwartek, 15 grudnia 2016

BOKINABOX (UNBOXING)

BOKINABOX (UNBOXING)

Ostatnio na Polskim rynku pojawia się coraz więcej boxów, które naprawdę bardzo intrygują i wiele osób z chęcią je zamawia. Jak zapewne większość z was wie, w boxie oczywiście znajduje się książka, ale też różne fajne gadżety, jak zakładki czy kubki, a nawet czasami możemy znaleść tam coś do jedzenia. Jest to naprawdę bardzo fajny krok w stronę czytelników. Nowa na rynku księgarnia bokinabo.pl również oferuje wspaniałe boxy, które są idealne dla osoby w każdym wieku, ponieważ jak na razie widziałam tylko młodzieżowe.
No dobra, więc ja na razie zaprezentuje co znalazło się w moim boxie, a poniżej napisze co nieco o nim.

poniedziałek, 12 grudnia 2016

,,FEED" Mira Grand - Przegląd końca świata

,,FEED" Mira Grand - Przegląd końca świata

Rok 2014. Wynaleźliśmy lek na raka. Pokonaliśmy grypę i przeziębienie. Niestety stworzyliśmy coś nowego, strasznego, coś, czego nikt nie mógł zatrzymać. Infekcja rozprzestrzeniła się szybko, wirus przejmował kontrolę nad ciałami i umysłami, wydając jedno polecenie: jedz! 
Upłynęło ponad 20 lat. Georgia i Shaun Masanowie stają przez życiową szansą - są na tropie mrocznej konspiracji stojącej za wybuchem infekcji. Prawda musi wyjść na jaw, nawet jeśli jest śmiertelna. 

sobota, 10 grudnia 2016

LISTA KSIĄŻEK BBC | KTÓRE JA PRZECZYTAŁAM?

LISTA KSIĄŻEK BBC | KTÓRE JA PRZECZYTAŁAM?
foto by @EvaMaria
Nie wiem czy słyszeliście o takiej liście, ale BBC stworzyło listę książek, które trzeba przeczytać. Ja co prawda wiem o tej liście dopiero od jakiegoś czasu i nigdy nie przywiązywałam do niej szczególnej uwagi, ale ostatnio częściej się o niej mówi. Pomyślałam, że zrobię post, w którym napiszę co mi się z tej listy udało przeczytać, a co chciałabym. 

czwartek, 8 grudnia 2016

KONKURS - WYGRAJ BON PODARUNKOWY DO KSIĘGARNI BOKINABO.PL O WARTOŚCI 30 ZŁ

KONKURS - WYGRAJ BON PODARUNKOWY DO KSIĘGARNI BOKINABO.PL O WARTOŚCI 30 ZŁ

Hej! Mam dla was niesamowity prezent. Razem z księgarnią internetową bokinabo.pl zorganizowaliśmy dla was konkurs, gdzie macie możliwość wygrania bonu o wartości 30 zł na dowolnie wybraną książkę z tej księgarni. Chyba najlepszy prezent jaki może otrzymać książkoholik. Nie dość, że możecie mieć nową książkę, to jeszcze możecie sobie wybrać dowolną, na jaką akurat macie ochotę. Czyż to nie wspaniałe? 

wtorek, 6 grudnia 2016

,,GUS" Kim Holden

,,GUS" Kim Holden


Oto historia Gusa. Opowiada o zagubieniu. O odnalezieniu i stopniowym procesie uzdrawiania. Po stracie promyczka Gus nie może się odnaleźć, popada w coraz większy obłęd. Muzyka przestała już mu sprawiać przyjemność, a koncert jest możliwy tylko po alkoholu. Czy Gusowi uda się stanąć na nagi i pogodzić się ze stratą przyjaciółki? 

niedziela, 4 grudnia 2016

10 KLASYKÓW, PO KTÓRE WARTO SIĘGNĄĆ

10 KLASYKÓW, PO KTÓRE WARTO SIĘGNĄĆ

Zapewne zauważyliście, że ostatnio nie dość, że coraz więcej osób sięga po książki, to dużo osób sięga również po klasykę. Taka literatura nie zawsze była zbyt lubiana, ponieważ uważano ją za nudną, a teraz wiele czytelników ma swoje ukochane powieści pośród klasyków. W dużej mierze to sami na siebie wpłynęliśmy i zaraziliśmy czytaniem powieści klasycznych. I bardzo słusznie. 

sobota, 3 grudnia 2016

,,SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY" Patrick Ness - pomysł Siobhan Down

,,SIEDEM MINUT PO PÓŁNOCY" Patrick Ness

Jest siedem minut po północy, gdy trzynastoletni Conor budzi się i odkrywa, że za jego oknem czai się potwór. Jednak to nie takiego potwora Conor się spodziewał - sądził, że odwiedzi go raczej ten z dręczącego koszmaru, powtarzającego się niemal każdej nocy od dnia, kiedy matka chłopca rozpoczęła leczenie. Potwór z jego podwórka jest inny. Sędziwy. I dziki. I chce czegoś od Conora. Czegoś niebezpiecznego i przerażającego. Żąda prawdy. 

czwartek, 1 grudnia 2016

5 MOICH ULUBIONYCH POSTACI FANTASTYCZNYCH

5 MOICH ULUBIONYCH POSTACI FANTASTYCZNYCH
Foto by @fictivepages
Mam parę swoich ulubionych postaci fantastycznych, a nie wiem czemu nigdy o nich nikomu nie wspominałam, na blogu też nigdy nic nie mówiłam, że aż siedzę i się dziwię. Jestem miłośniczką tego gatunku, więc to logiczne, że muszę mieć jakieś swoje ulubione postacie, szczególnie gdy ostatnio doszły dwie nowe.